Blikopener verspreidt kennis hogescholen bij 4.000 bedrijven, organisaties, scholen en lokale besturen

Publicatiedatum
In 2020 heeft Blikopener maar liefst 2.500 bedrijven, 1.104 non-profit organisaties, 306 gemeenten, steden en OCMW’s en 142 onderwijsinstellingen bereikt met kennis en expertise van onze hogescholen. Dat is meer dan twee keer zoveel dan in 2019. Om die unieke rol die Blikopener heeft verder te versterken investeert Vlaams minister van Innovatie ruim € 5 miljoen om de kennisdeling nog een versnelling hoger te schakelen.
KdG is vandaag de officiële technische partner voor het ERA Championship.
Karel de Grote Hogeschool is vandaag de officiële technische partner voor het ERA Championship.
Hilde Crevits

Vlaanderen is een kennisregio met kennisinstellingen van wereldniveau, maar de kennis die we opbouwen bij wetenschappelijk onderzoek moet ook vlot tot bij onze ondernemers komen. Via Blikopener slaan we de brug tussen ondernemer en onderzoeker en versterken we het innoverend vermogen van onze kmo’s, social-profits en lokale besturen. Zij kunnen praktijkgericht onderzoek vertalen naar nieuwe producten en diensten, waarmee we onze economie en samenleving vernieuwen en klaarstomen voor de toekomst.

-
Hilde Crevits
,
Vlaams minister van Innovatie
Ben Weyts

De Vlaamse hogescholen zitten bovenop een schat aan informatie, die vaak goud waard is voor onze bedrijven. Iedereen wint bij samenwerking. Blikopener creëert een duurzaam netwerk van onderzoekers en ondernemers die elkaar blijven voeden. Op die manier slaan we steeds meer bruggen tussen ons onderwijs en de rest van de samenleving.

-
Ben Weyts
,
Vlaams minister van Onderwijs

Delen: