Vijfde ontmoeting tussen de centrumsteden en VLAIO

Publicatiedatum

Ondernemingen hebben een plek in de ruimte nodig om hun activiteiten uit te oefenen. Het beleid en de acties van heel wat overheden hebben impact op deze ruimte om te ondernemen. Op 2 december ontmoetten daarom de centrumsteden en VLAIO elkaar. Zo leerden ze binnen dit thema de ervaringen en uitdagingen van elkeen beter kennen

Potentieel van samenwerking benutten

Met deze ontmoetingen willen we het potentieel van vlotte samenwerking tussen overheden voor ondernemen en innoveren maximaal benutten. Op strategisch niveau leggen we contacten, raken we beter vertrouwd met elkaars uitdagingen en wisselen we kennis en ervaringen uit. Zo kunnen we bij het uitwerken en uitvoeren van beleid daar rekening mee houden en waar mogelijk elkaar versterken. 

Marie-Elisabeth Belpairegebouw

VLAIO nodigde de dertien centrumsteden dit keer uit in zijn nieuw hoofdkantoor in het Marie-Elisabeth Belpairegebouw te Brussel. Een locatie die heel mooi aansloot bij het centrale thema van de dag. Het is namelijk het grootse circulaire kantoorgebouw van de Vlaamse overheid. Op de plek waar de vroegere WTC-torens 1 en 2 stonden. Bij de bouw werd maximaal ingezet op recyclage en hergebruik van materialen en duurzaamheid. Als onderdeel van het grotere ZEN-project maakt de kantoorruimte deel uit van een multifunctioneel gebouw waarin ook appartementen, hotel en publieke parking voorzien zijn. 

Vijfde ontmoeting

Dit was ondertussen de vijfde ontmoeting tussen de centrumsteden en VLAIO. Voorgaande edities hadden we het onder meer over de begeleiding van ondernemingen, internationalisering of de weerbaarheid na crisismomenten. Deze ontmoetingen kaderen binnen het VLAIO Netwerk. Een inspirerende community van VLAIO en partners die nauw samenwerken om de Vlaamse ondernemers beter te ondersteunen en te begeleiden.

Delen: