Kmo-portefeuille

Venster sluiten

Advies en opleiding: is 90 euro per uur nog van toepassing?

Neen, de subsidiëring wordt sinds 1 april 2016 berekend op de totale in aanmerking komende kosten van een project.

Opleiding: mag ik de kosten van cursusmateriaal mee laten subsidiëren?

Opleiding: is cateringkost subsidiabel?

Ja, de cateringkost (de kostprijs van een versnapering, drankje) is subsidiabel tot maximum 25 euro per persoon per dag. Is de kostprijs van de catering hoger dan 25 euro per persoon en per dag, dan moet het verschil integraal door de onderneming gedragen worden.

Advies: permanente of periodieke adviezen zijn niet toegelaten, wat bedoelen jullie daarmee?

Via de kmo-portefeuille willen wij de ondernemer stimuleren om professioneel advies in te winnen voor diensten die verder gaan dan de gewone bedrijfsuitgaven. Tot de gewone bedrijfsuitgaven behoren diensten die de ondernemer regelmatig (meer dan eens per drie jaar) aankoopt bij een dienstverlener in volgende vakgebieden: belastingadvies, juridisch advies, selectie- aanwerving en personeelsadvies, reclame-advies.
We hoeven de ondernemer niet meer te overtuigen om diensten van permanente of periodieke aard aan te kopen maar willen hem ertoe aanzetten dat hij méér doet dan dat: dat hij zijn gezichtsveld verruimt, kansen en bedreigingen ziet, realistische planningen maakt… Hiervoor doen we beroep op je professionaliteit om onze ondernemers te adviseren, te begeleiden.

Advies: ik had voor 1 april 2016 meerdere registratienummers voor meerdere diensten...

Advies en opleiding: Hoeveel tijd heb ik om een steunaanvraag te beoordelen?

Van elke steunaanvraag krijg je als dienstverlener een mail. Met die mail kan je aan de slag om na te gaan of je met die onderneming een inschrijving of een overeenkomst hebt afgesloten voor de prestaties die vermeld staan in de mail en dat de steunaanvraag tijdig werd ingediend.
Als de steunaanvraag correct werd ingediend, dan hoef je geen actie te ondernemen.
Als de steunaanvraag niet correct werd ingediend, dan kan je reageren d.m.v. een annulatie of een stopzetting. Je kan via de website reageren zolang het volledige projectbedrag nog niet is uitbetaald. Is het projectbedrag volledig uitbetaald (status dossier = Afgewerkt) , dan kan je reageren d.m.v. een mail aan kmo-portefeuille@vlaanderen.be. Hoe sneller je reageert , hoe minder tijdrovend het is voor de rechtzetting.

Advies en opleiding: Wanneer moet ik een steunaanvraag stopzetten of annuleren?

Advies en opleiding: mijn klant heeft ook de btw of niet- subsidiabele kosten meegeteld bij de steunaanvraag. Hoe moet ik reageren?

Ik ben geregistreerd als dienstverlener. Hoe kunnen klanten mij terugvinden?

Bij je registratie krijg je een registratienummer: een DV.O- nummer voor opleiding; een DV.A- nummer voor advies. Als geregistreerd dienstverlener word je automatisch toegevoegd aan de online zoekmodule. Hier kan de gebruiker van de kmo-portefeuille een dienstverlener zoeken op naam, registratienummer, vakgebied of regio. Deze gegevens zijn aangevuld met een beschrijving van de organisatie, een overzicht van de vestigingen en een beoordeling door andere gebruikers.

Ik ben geregistreerd als dienstverlener. Hoe kan ik mijn gegevens wijzigen?

Hoe laad ik mijn profiel- en bannerfoto op?

Kan ik als dienstverlener beroep doen op onderaannemers?

Contact